توصیه های امنیتی مرتبط با رمز عبور
توصیه می‌گردد رمزهای‌عبور ارائه شده توسط شعبه (شامل رمز‌کارت، رمز‌عبور سامانه‌های اینترنت‌بانک، همراه‌بانک، تلفن‌بانک و ...) را بلافاصله تغییر دهید.

توصیه میگردد جهت کاهش احتمال کشف رمز عبور، از کاراکترهای خاص مانند @،$،# درتعیین رمز عبور خود بهره ببرید. به هیچ وجه نام کاربری و رمز عبور خود را در مرورگر ذخیره نفرمایید.

جهت پیشگیری سوءاستفاده از اطلاعات حساب کاربری بانکی، از ورود نام کاربری و رمزعبور خود به هنگام اتصال به شبکه‌های بی سیم رایگان (Free Wifi) خودداری نمایید.

از انتخاب رمز‌عبور قابل حدس نظیر سال تولد، سال ازدواج، شماره شناسنامه و ...، برای ورود به سامانه های مختلف بانکی جدا خودداری نمایید. بعلاوه از در اختیار قراردادن رمز عبور و اطلاعات‌کاربری خود به دیگران جدا اجتناب نمایید.

لازم است جهت حفظ محرمانگی و جلوگیری از کشف اطلاعات بانکی خود، رمز عبور خود را در فواصل زمانی کوتاه تغییر دهید.

شماره کارت و کلمات رمز اول و دوم آن را به خاطر بسپارید و از یادداشت و ذخیره نمودن رمز عبور خود در جایی که امکان سوء‌استفاده‌ از کارت بانکی شما را برای یابنده آن فراهم می‌نماید، خودداری نمایید.

از رمز‌عبور اینترنت‌بانک و همراه‌بانک خود در سایت‌های دیگر استفاده نکنید. هم‌چنین از انتخاب رمز‌عبور مشابه برای کارت‌ها و سامانه‌های بانکی خودداری نمایید.