توصیه های امنیتی عام
دقت نمایید آدرس سامانه اینترنت‌بانک و خدمات پرداخت اینترنتی بانک در نوار آدرس مرورگر با https آغاز گردد. در صورت مشاهده هشدار عدم اعتبار گواهی (Certificate Error) در مرورگر، از ورود اطلاعات کاربری خودداری نموده و فورا جهت گزارش موضوع با مرکز تماس بانک به شماره 23950-021 تماس حاصل فرمایید. دقت نمایید هر زمان که نیازی به استفاده از سامانه اینترنت‌بانک خود ندارید، از سامانه خارج شده و پنجره مرورگر را ببندید.

از ارسال اطلاعات مهم شخصی مانند شماره سپرده، کلمه عبور، تاریخ تولد و سایر اطلاعات شخصی از طریق پیام کوتاه ، ایمیل و یاشبکه‌های اجتماعی، تلفن یا سایر کانال‌های ارتباطی جدا اجتناب نمایید.

ارسال پیامک به هنگام انجام تراکنش‌ها و ورود به سامانه‌های بانکی مانند اینترنت بانک و غیره برای آگاهی مشتری از سوء استفاده احتمالی و جلوگیری از سوء‌استفاده‌های بیشتر است. به محض دریافت چنین پیامکی در صورتی که خودتان تراکنشی انجام نداده‌اید سریعا نسبت به تعویض رمز خود اقدام نمایید.

از به‌روز بودن سیستم‌عامل، نرم افزار آنتی‌ویروس، مرورگر و هم‌چنین سایر برنامه‌های نصب‌شده بر روی رایانه، تبلت، لپ‌تاپ و گوشی تلفن همراه خود اطمینان حاصل فرمایید.

برای دسترسی به سامانه اینترنت‌بانک از ابزارهای فیلترشکن استفاده نفرمایید.

تا حد امکان از رایانه‌های موجود در اماکن‌عمومی مانند کافی‌نت‌ها، دانشگاه ها و .. برای ورود به سامانه های بانکی استفاده نفرمایید. در صورت استفاده از سرویس‌های بانکی در مکان‌های عمومی، از صفحه کلید امن برای ورود اطلاعات خود استفاده نمایید و در اولین فرصت کلمه عبور خود را تغییر دهید.

قبل از اینکه تلفن همراه خود را در اختیار دیگران قرار دهید یا آن را بفروشید، تمام اطلاعات شخصی و رمزها، شماره سپرده‌ها و کارت های بانکی خود را از حافظه آن پاک نمایید.