حملات اینترنتی رایج
درحال حاضر انواع مختلفی از سوء استفاده‌های اینترنتی جهت دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران بانکی بکار گرفته میشود. یکی از انواع این سوءاستفاده ها فیشینگ نام دارد. در حمله فیشینگ سوء استفاده گر به طرق مختلف نظیر ایجاد یک صفحه اینترنتی مشابه درگاه‌های پرداخت و سامانه‌های اینترنت بانک، اقدام به سرقت اطلاعات محرمانه مشتریان بانکی و بهره برداری غیرمجاز از این اطلاعات می نماید. توصیه میگردد جهت جلوگیری از سرقت اطلاعات محرمانه خود از طریق این حمله موارد زیر رعایت گردد:

لازم است جهت استفاده از سامانه های اینترنت بانک، خدمات پرداخت اینترنتی و همراه بانک فقط از طریق مراجعه مستقیم به وب‌سایت بانک، بخش بانکداری الکترونیک اقدام نمایید.

به هنگام استفاده از وب سایت، اینترنت بانک و خدمات پرداخت اینترنتی بانک صرفا به مشاهده ظاهر صفحه و لوگوی بانک اکتفا ننموده و به آدرس نوشته شده در مرورگر خود دقت نمایید. چنانچه هر آدرسی به غیر از آدرس های معتبر زیر مشاهده شد از وارد نمودن اطلاعات محرمانه خودداری کنید.

ردیف نام سامانه آدرس سامانه
1 وب‌سایت بانک گردشگری http://www.tourismbank.ir
2 سامانه بانکداری اینترنتی بانک گردشگری https://ibank.tourism-bank.com
3 نشانی دریافت سامانه همراه بانک گردشگری https://epayment.tourism-bank.com/MobileBankDownload.aspx
4 سامانه پرداخت اینترنتی بانک گردشگریhttps://epayment.tourism-bank.com

از باز کردن ایمیل‌های ناشناس و پاسخ به نامه‌ای که در آن درخواست اطلاعات شخصی، مشخصات و جزئیات سپرده های بانکی،کارت بانکی و ... را می‌نماید، اجتناب کنید.

از ورود به وب‌سایت‌های متفرقه و بازنمودن لینک‌های مربوطه اجتناب نمایید.

لازم است نسخه مرورگر خود را به آخرین نسخه موجود آن ارتقاء دهید.