• پرسش و پاسخ های سرمایه گذاری
 • پرسش و پاسخ های تجارت الکترونیک
 • پرسش و پاسخ های حقوقی
 • پرسش و پاسخ های ارزی
 • پرسش و پاسخ های اینترنت‌بانک
 • پرسش و پاسخ های همراه‌بانک
 • پرسش و پاسخ های تلفن‌بانک
 • پرسش و پاسخ های دستگاه خودپرداز
 • پرسش و پاسخ های سامانه کارت
 • پرسش های متداول دیگر
 • پرسش و پاسخ های ریالی
 • پرسش و پاسخ های اعتباری
آیا بانک گردشگری صندوق سرمایه‌گذاری دارد؟

بانک گردشگری دارای صندوق‌های سرمایه‌گذاری «با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود بانک گردشگری» و «نیکوکاری بانک گردشگری» است.

ماهیت صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری چیست؟

این صندوق از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود سالانه نسبت به قیمت مبنای واحدهای سرمایه‌گذاری (یک میلیون‌ریال) است.

روز کاری صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری به چه صورت است؟

روز کاری این صندوق شنبه الی چهارشنبه به استثنای ایام تعطیل است. شایان ذکر است ثبت درخواست صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری در روزهای پنجشنبه نیز امکان‌پذیر بوده و تأیید آن در روز کاری بعد صورت می‌پذیرد.

نحوه و مراحل سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری چگونه است؟

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک گردشگری و طی مراحل زیر در صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری، سرمایه‌گذاری کنند: 1. تکمیل فرم درخواست صدور واحدهای سرمایه‌گذاری 2. ارایه مدارک هویتی • اشخاص حقیقی: اصل و رونوشت شناسنامه و کارت ملی • اشخاص حقوقی: آگهی تأسیس، آخرین تغییرات، رونوشت اساسنامه و معرفی‌نامه نماینده جهت انجام امور صندوق 3. واریز وجه به حساب بانکی صندوق (شماره حساب 1-95095-995-112 و شماره شبای 820640011209950095095001IR) نزد شعبه میرداماد بانک گردشگری و ارایه فیش واریز 4. دریافت رسید درخواست صدور واحد سرمایه‌گذاری/ گواهی موقت سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری چگونه است؟

سرمایه‌گذارانی که در طی ماه اقدام به خرید واحدهای سرمایه‌گذاری می‌کنند، مبلغی بیش از یک میلیون ریال به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری (با توجه به خالص ارزش روز هر واحد صندوق) پرداخت می‌‌کنند که این مبلغ مازاد نسبت به ارزش اسمی، در انتهای ماه اول به همراه سود آن ماه سرمایه‌گذار، به حساب ایشان عودت داده می‌شود. به عبارت دیگر، مبلغ واریزی به حساب سرمایه‌گذار در پایان هر ماه شامل دو بخش است که بخش اول آن همان مبلغ مازاد پرداخت شده نسبت به ارزش اسمی هر واحد (به دلیل ورود سرمایه‌گذار به صندوق در طی ماه) و بخش دوم آن سود سرمایه‌گذاری وی از زمان ورود به صندوق خواهد بود.

نحوه محاسبه و واریز سود صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری چگونه است؟

در پایان هر ماه از سال شمسی تفاوت بین خالص ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری و قیمت مبنای (یک میلیون‌ریال) آن‌ها محاسبه شده و متناسب با تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری مشتریان طی دو روز کاری بعد به حساب ایشان واریز می‌شود.

آیا سرمایه‌گذاران می‌توانند واحدهای سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند؟ برای این منظور چه اقداماتی باید از سوی ایشان صورت پذیرد؟

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک گردشگری و طی نمودن مراحل سرمایه‌گذاری، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند.

نحوه برداشت از صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری چگونه است؟

سرمایه‌گذاران با مراجعه به یکی از شعب بانک گردشگری و طی مراحل زیر می‌توانند نسبت به ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود اقدام کنند: 1. تکمیل فرم درخواست ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری 2. ارایه مدارک هویتی 3. تحویل گواهی سرمایه‌گذاری/ گواهی موقت سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری/ رسید درخواست صدور 4. دریافت رسید ابطال شایان ذکر است واریز وجه ابطال به حساب سرمایه‌گذار (مطابق با اساسنامۀ صندوق و قوانین سازمان بورس و اوراق‌بهادار) طی 3 تا 7 روز کاری پس از ارایه درخواست ابطال صورت می‌گیرد.

آیا سرمایه‌گذاران برای ابطال واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری خود باید فقط به شعبه افتتاح‌کننده مراجعه کنند یا در کلیه شعب می‌توانند برای انجام این کار اقدام نمایند؟

سرمایه‌گذاران به‌منظور ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود می‌توانند به هر یک از شعب بانک گردشگری مراجعه کنند؛ از این‌رو ضرورتی برای مراجعه به شعبۀ صادرکنندۀ واحدهای مذکور برای سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

آیا ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری مشمول کارمزد ابطال یا جریمه می‌شود؟

خروج از سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری (دریافت اصل و سود سرمایه) در هر زمان بدون اخذ کارمزد ابطال یا اعمال هرگونه جریمه انجام می شود.

چگونه می‌توان از قیمت هر واحد صندوق سرمایه‌گذاری بدون مراجعه یا تماس با شعبه مطلع شد؟

علاقه‌مندان و دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری بانک گردشگری می‌توانند با مراجعه به تارنمای صندوق مذکور به آدرس www.tourismfund.ir از قیمت صدور و ابطال هر واحد سرمایه‌گذاری مطلع گردند. شایان ذکر است قیمت صدور/ ابطال هر واحد سرمایه‌گذاری با تأخیر یک روز کاری اعلام می‌گردد.

آیا بانک گردشگری اوراق گواهی سپردۀ مدت‌دار ویژۀ سرمایه‌گذاری (عام) منتشر می‌کند؟

بانک گردشگری بر اساس بخشنامه‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انتشار اوراق گواهی سپردۀ مدت‌دار ویژۀ سرمایه‌گذاری (عام) را در دستور کار خود دارد. در این راستا بانک گردشگری تاکنون طی 3 مرحله در سال‌های 1393 (یک مرحله) و 1394 (دو مرحله) با سررسید یک‌ساله اقدام به انتشار اوراق گواهی سپردۀ مدت‌دار ویژۀ سرمایه‌گذاری (عام) نموده است.

شرایط انتشار اوراق گواهی سپردۀ مدت‌دار ویژۀ سرمایه‌گذاری (خاص) چیست؟

اشخاص حقوقی جهت تأمین منابع مالی موردنیاز طرح‌های پیشنهادی خود می‌توانند درخواست خود را به‌منظور انتشار اوراق گواهی سپردۀ مدت‌دار ویژۀ سرمایه‌گذاری (خاص) ارایه کنند. شایان ذکر است شرایط انتشار اوراق مذکور از سوی مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به‌صورت سالانه ابلاغ شده و متغیر می‌باشد؛ با این وجود شرایط و ویژگی‌های کلی طرح‌هایی که می‌توانند مبنای انتشار این اوراق قرار گیرند، به شرح زیر است: • گزارش توجیهی (فنی، اقتصادی و مالی) • نرخ بازده قابل قبول • حداقل 40 درصد پیشرفت فیزیکی • زود بازده بودن • اشتغال‌زایی مناسب انتشار این اوراق منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

آیا بانک گردشگری ضمانت انواع اوراق بهادار را می‌پذیرد؟

بانک گردشگری بر اساس قوانین و مقررات مربوطه، ضمانت صکوک (اوراق اجاره، مرابحه، استصناع و ...) را می‌پذیرد.