مشتریان عزیز؛ با توجه به اینکه بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، چک‌های غیر صیادی (طرح قدیم) از شهریور ماه 1397 در سامانه چکاوک پذیرش نمی‌شوند، خواهشمند است هرچه سریع‌تر برای تعویض دسته چک غیرصیادی (طرح قدیم) بانک گردشگری، به شعب بانک مراجعه فرمایید.

با عملیاتی شدن رسمی فاز دوم سامانه صیاد، ذینفعان چک (دریافت کنندگان) طرح قدیم ناگزیر خواهند بود برای دریافت وجه چک‌های غیرصیادی خود صرفاً به بانک صادر کننده دسته چک مراجعه نمایند و دریافت وجه چک از طریق سازوکارهای بین‌بانکی تعبیه‌شده تحت سامانه چکاوک مقدور نخواهد بود.

سامانه صیاد (صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک) به‌منظور یکپارچه‌سازی فرایند صدور دسته چک‌های بانکی پیاده‌سازی شده است. این سامانه با متمرکز کردن قسمتی از اعتبارسنجی درخواست‌‌کنندگان دسته چک، امکان بررسی دقیق‌تر صاحبان حساب و امضا را فراهم می‌کند و از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بدسابقه جلوگیری می‌کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصربه‌فرد به هر برگ چک، استعلام و پیگیری وضعیت چک تسهیل می­شود و باعث افزایش اعتبار دسته‌چک در تبادلات مالی کشور می‌شود. سامانه صیاد با ثبت دسته‌چک‌های صادرشده، یک بانک اطلاعاتی یکپارچه و مدون از سوابق صدور دسته‌چک در سراسر کشور ایجاد می‌کند. در این مرحله بانک مرکزی ج.ا.ا. در راستای بازگرداندن اعتبار چک برای انجام معاملات تجاری با ایجاد محدودیت از ابتدای شهریور ماه سال جاری، در تبادل چک‌های صادر شده خارج از ساز و کار سامانه صیاد، تبادل چک‌های غیرصیادی (طرح قدیم) در سامانه چکاوک را ممنوع اعلام نموده است .

کارت خانواده

کارت خانواده چیست؟
اگر خواهان مدیریت مالی خانواده خود هستید می توانید از کارت خانواده بانک گردشگری کمک بگیرید.کارت خانواده بانک گردشگری نوعی کارت نقدی است بنا به درخواست شما (معمولاً سرپرست خانواده) برای افراد موردنظر یا برای تک تک اعضای خانواده بر روی سپرده موردنظر شما کارت خانواده صادر می شود. کلیه کارت های صادرشده به یک حساب واحد متصل شده و قابلیت برداشت و دریافت را تا سقف تعیین شده را از آن سپرده خواهند داشت.

مزایای کارت خانواده چیست؟
الف) مزایای استفاده برای سرپرست خانواده
  • صدور و تحویل کارت های خانواده به صورت آنی در شعب
  • مدیریت اقتصادی خانواده
  • تعیین سقف برداشت جداگانه برای هریک از اعضای خانواده تا سقف دو میلیون ریال روزانه
  • حفظ امنیت کارت اصلی
  • حفظ اطلاعات و مانده حساب های کارت اصلی

ب) مزایای استفاده برای اعضای خانواده
  • کنترل مانده حساب کارت خود
  • برداشت روزانه تا سقف دو میلیون ریال
  • امکان پرداخت قبوض شهری
  • کلیه خدمات قابل ارائه بر روی کارت های عضو شتاب
  • امکان تغییر رمز کارت و دریافت رمز دوم

چگونه می توان کارت خانواده را دریافت نمود؟
با افتتاح حساب سپرده در بانک گردشگری شما می توانید با مراجعه به هر یک از شعب بانک، نسبت درخواست کارت خانواده اقدام نموده و پس از تکمیل فرم های مربوطه، کارت را دریافت نمایید.

دریافت اطلاعات بیشتر
شما می توانید در تمامی ساعات شبانه روز و 7 روز هفته با شماره تلفن 02123950 تماس گرفته و نقطه نظرات، پیشنهاد ها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره مند شوید.