مشتریان عزیز؛ با توجه به اینکه بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، چک‌های غیر صیادی (طرح قدیم) از شهریور ماه 1397 در سامانه چکاوک پذیرش نمی‌شوند، خواهشمند است هرچه سریع‌تر برای تعویض دسته چک غیرصیادی (طرح قدیم) بانک گردشگری، به شعب بانک مراجعه فرمایید.

با عملیاتی شدن رسمی فاز دوم سامانه صیاد، ذینفعان چک (دریافت کنندگان) طرح قدیم ناگزیر خواهند بود برای دریافت وجه چک‌های غیرصیادی خود صرفاً به بانک صادر کننده دسته چک مراجعه نمایند و دریافت وجه چک از طریق سازوکارهای بین‌بانکی تعبیه‌شده تحت سامانه چکاوک مقدور نخواهد بود.

سامانه صیاد (صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک) به‌منظور یکپارچه‌سازی فرایند صدور دسته چک‌های بانکی پیاده‌سازی شده است. این سامانه با متمرکز کردن قسمتی از اعتبارسنجی درخواست‌‌کنندگان دسته چک، امکان بررسی دقیق‌تر صاحبان حساب و امضا را فراهم می‌کند و از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بدسابقه جلوگیری می‌کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصربه‌فرد به هر برگ چک، استعلام و پیگیری وضعیت چک تسهیل می­شود و باعث افزایش اعتبار دسته‌چک در تبادلات مالی کشور می‌شود. سامانه صیاد با ثبت دسته‌چک‌های صادرشده، یک بانک اطلاعاتی یکپارچه و مدون از سوابق صدور دسته‌چک در سراسر کشور ایجاد می‌کند. در این مرحله بانک مرکزی ج.ا.ا. در راستای بازگرداندن اعتبار چک برای انجام معاملات تجاری با ایجاد محدودیت از ابتدای شهریور ماه سال جاری، در تبادل چک‌های صادر شده خارج از ساز و کار سامانه صیاد، تبادل چک‌های غیرصیادی (طرح قدیم) در سامانه چکاوک را ممنوع اعلام نموده است .

کارت هدیه


کارت هدیه گردشگری چیست؟
دادن هدایا به مناسبت‌های مختلف به دوستان و عزیزان از سنت‌های پسندیده ایرانی است. اما شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد هدیه ای دریافت نموده باشید که به آن نیاز نداشتید یا مناسبتان نبوده است. شما می توانید با استفاده از کارت هدیه بانک گردشگری، مبلغی را که می خواهید به عزیزان، دوستان یا همکارانتان هدیه دهید را به یک حساب کارت هدیه واریز نمایید و کارت را به آنان هدیه دهید. کارت هدیه بانک گردشگری کارتی است که به‌صورت بی‌نام صادر شده و دوستان و عزیزان شما با استفاده از آن، می‌توانند آنچه را که به آن نیاز دارند را از کلیه فروشگاه‌ها و یا از طریق اینترنت خرید نمایند.


چگونه می‌شود کارت هدیه بانک گردشگری را تهیه نمود؟
برای تهیه کارت هدیه بانک گردشگری می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک گردشگری و پرداخت مبلغ مورد نظر خود، کارت هدیه برابر با آن مبلغ را دریافت نمایید. البته اگر مشتری بانک گردشگری باشید می‌توانید درخواست خود را از طریق اینترنت بانک نیز به ثبت برسانید.


کارت های هدیه بانک گردشگری چه طرحهایی دارد؟ با انتخاب کارت‌های هدیه بانک گردشگری می‌توانید متفاوت باشید. چراکه برای هر نیاز شما از تبریک تولد و ازدواج تا گرامیداشت اعیاد مذهبی، بانک گردشگری کارت هدیه‌ای با طرح ویژه آن مناسبت آماده کرده است. در حال حاضر کارت‌‌های بانک گردشگری در بیش از 75 طرح مختلف ویژه مناسبت‌های مختلف قابل‌ارائه است که می توانید با مراجعه به شعب و دریافت کاتالوگ و یا کلیک کردن بر روی گزینه های زیر، طرح مورد نظر خود را مشاهده و انتخاب نمایید. علاوه بر تنوع بی‌نظیر طرح ها، امکان چاپ متن درخواستی شما نیز بر روی این کارت‌ها وجود دارد.

گروههاي تعريف شده در نگارخانه به صورت ليست در اختيار شما قرار داده شده با انتخاب هر گروه ، ليست عکسهاي مربوطه نمايش داده مي شود


ماه‌های تولد
  • ماه‌های تولد
  • تبریک نوروز
  • کارت هدیه موشی
  • کارت هدیه
  • اعیاد ملی، مذهبی و فرهنگی
  • تبریک ازدواج
  • تبریک شاگردان ممتاز
  • فصل‌های تولد
کارت هدیه ماه اسفندی
کارت هدیه ماه بهمنی
کارت هدیه ماه دی ای
کارت هدیه ماه آذری
کارت هدیه ماه آبانی
کارت هدیه ماه مهری
کارت هدیه ماه شهریوری
کارت هدیه ماه مردادی
کارت هدیه ماه تیری
کارت هدیه ماه خردادی
کارت هدیه ماه اردیبهشتی
کارت هدیه ماه فروردینی


کارت هدیه گردشگری چه ویژگی هایی دارد؟
کارت هدیه بانک گردشگری امکانات زیر را برای شما و عزیزانتان به ارمغان می‌آورد:
•امکان انجام خرید اینترنتی با استفاده از رمز دوم در کلیه سایت‌ها
• خرید کالا و خدمات موردنیاز خود با استفاده از کارت هدیه در تمامی فروشگاه‌ها
• دریافت موجودی
• پرداخت کلیه قبوض شهری
• تغییر رمز و همچنین دریافت رمز دوم کارت هدیه
 
دریافت اطلاعات بیشتر
شما می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز و 7 روز هفته با شماره تلفن 02123950 تماس گرفته و نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوید.