مشتریان عزیز؛ با توجه به اینکه بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، چک‌های غیر صیادی (طرح قدیم) از شهریور ماه 1397 در سامانه چکاوک پذیرش نمی‌شوند، خواهشمند است هرچه سریع‌تر برای تعویض دسته چک غیرصیادی (طرح قدیم) بانک گردشگری، به شعب بانک مراجعه فرمایید.

با عملیاتی شدن رسمی فاز دوم سامانه صیاد، ذینفعان چک (دریافت کنندگان) طرح قدیم ناگزیر خواهند بود برای دریافت وجه چک‌های غیرصیادی خود صرفاً به بانک صادر کننده دسته چک مراجعه نمایند و دریافت وجه چک از طریق سازوکارهای بین‌بانکی تعبیه‌شده تحت سامانه چکاوک مقدور نخواهد بود.

سامانه صیاد (صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک) به‌منظور یکپارچه‌سازی فرایند صدور دسته چک‌های بانکی پیاده‌سازی شده است. این سامانه با متمرکز کردن قسمتی از اعتبارسنجی درخواست‌‌کنندگان دسته چک، امکان بررسی دقیق‌تر صاحبان حساب و امضا را فراهم می‌کند و از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بدسابقه جلوگیری می‌کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصربه‌فرد به هر برگ چک، استعلام و پیگیری وضعیت چک تسهیل می­شود و باعث افزایش اعتبار دسته‌چک در تبادلات مالی کشور می‌شود. سامانه صیاد با ثبت دسته‌چک‌های صادرشده، یک بانک اطلاعاتی یکپارچه و مدون از سوابق صدور دسته‌چک در سراسر کشور ایجاد می‌کند. در این مرحله بانک مرکزی ج.ا.ا. در راستای بازگرداندن اعتبار چک برای انجام معاملات تجاری با ایجاد محدودیت از ابتدای شهریور ماه سال جاری، در تبادل چک‌های صادر شده خارج از ساز و کار سامانه صیاد، تبادل چک‌های غیرصیادی (طرح قدیم) در سامانه چکاوک را ممنوع اعلام نموده است .

درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

 این خدمت ویژه کسب‌وکارهایی است که دریافت و پرداخت آن‌ها از طریق اینترنت صورت می‌پذیرد. در این خدمت امکان خرید و پرداخت وجه در هر زمان از شبانه‌روز امکان‌پذیر بوده و وجه مربوطه بلافاصله به حساب فروشنده واریز می‌گردد.

استفاده از این خدمت چه مزایایی دارد؟
در جایی که زمان عامل مؤثری در خرید خدمات و کالاهاست؛
آنجا که برای خرید بلیت هواپیما یا رزرو یک هتل، عامل تعیین‌کننده برای فروشندگان الویت دادن زمانی به خریداران است؛
در شرایطی که با رونق کسب‌وکارهای اینترنتی ازجمله فروش کالاها و خدمات از طریق سایت‌های اینترنتی و دریافت هزینه آن بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتری در فروشگاه از اهمیت به سزایی برخوردار است؛
درگاه پرداخت اینترنتی بانک گردشگری در راستای ارائه خدمات نوین بانکی به فروشندگان کالا و خدمات و مشتریان آن‌ها طراحی شده است. 

این خدمت برای چه کسانی مناسب است؟
این خدمت برای شما کاربردی است اگر:
  • در محیط مجازی به فروش کالا و خدمات می‌پردازید.
  • با محدودیت‌های زمانی موجود در ارائه خدمات بانکی در ساعات اداری)در شعب) مواجه هستید.
  • احتیاج به بستری با امنیت ویژه برای فروش اینترنتی محصولات خود دارید.

مراحل دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بانک گردشگری چیست؟
برای دریافت این خدمت کافی است سایت فروش کالا و یا خدمات شما به نماد اعتماد الکترونیک (enamad) مجهز باشد.
 
سایر مدارک موردنیاز جهت راه‌اندازی درگاه اینترنتی:
اگر به‌عنوان یک مشتری حقیقی علاقه‌مند به دریافت درگاه پرداخت الکترونیک هستید کافی است پس از افتتاح حساب، مدارک زیر را به بانک ارائه نمایید:
  1. اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی مالک سایت.
  2. اسناد تملیکی و استیجاری مرتبط با محل فعالیت.
  3. مجوزهای رسمی از مراجع ذیصلاح جهت کسب‌وکار اینترنتی.

برای مشتریان حقوقی نیز مدارک زیر لازم است:
  1. اصل و تصویر آگهی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت در قالب روزنامه رسمی
  2. اصل و تصویر اساسنامه شرکت.
  3. اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء.
 
برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی "اینجا" کلیک کنید .

دریافت اطلاعات بیشتر

شما می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز و 7 روز هفته با شماره تلفن 02123950 تماس گرفته و نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوید.


اگر در بانک گردشگری حساب ندارید
اگر مشتری و کاربر اینترنت بانک گردشگری هستید